Liptov chatky Tatralandia

Okolie

Okolie Chatiek

Príroda, Pamiatky, Šport, Aquaparky..

Aquapark Tatralandia

Prvý celoročný Aquapark Tatralandia na Slovensku je situovaný v blízkosti Liptovského Mikuláša, na severnom brehu priehrady Liptovská Mara len na skok od turistického a lyžiarskeho centra Liptova – Jasná Nízke Tatry. Tatralandia je najväčším vodným rajom na Slovensku, v Čechách aj Poľsku. Aquapark vďaka zdroju termálnej vody víta svojich návštevníkov počas celého roka. Pre návštevníkov sú pripravené termálne bazény a bazény s čírou ohrievanou vodou, tobogány a šmýkačky, pre najmenších je to veľké detské ihrisko, nový obrí detský bazén s hradom Amazonia, detský kútik priamo v budove, pre aktívnejších možnosť využiť ponuku 18 tobogánových dráh a šmýkačiek ako aj veľkej športovej plochy. Pre tých, ktorý túžia v prvom rade po oddychu a regenerácii ponúkame relax v termálnych bazénoch s množstvom vodných masáží, či klasickú masáž a pre milovníkov súťaží a organizovanej zábavy bežia v Tatralandii animačné programy a koncerty.

Aquapark Bešeňová

Obec Bešeňová leží 12km východne od Ružomberka na pravom brehu Váhu. Je tu 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. Geotermálne pramene dosahuju teplotu až 61°C. V bazénoch je voda s 36-40°C, vyvierajúca z hĺbky 1987 m, ktorá má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Odporúčame kúpanie najmä v zime v otvorenom bazéne, kedy sa teplota okolitého vzduchu pohybuje pod bodom mrazu. Stredisko poskytuje okrem kúpania aj relaxačné masáže, saunový svet, plážový volejbal, tobogány, príjemné posedenie v reštaurácii.

Priehrada Liptovská Mara

V lete najvýznamnejšie rekreačné stredisko. Liptovská Mara je priehrada na Váhu s výkonom 198 MW vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3vody, najviac na územi SR. Pri päte je široká 200 m a dlhá 1225 m. Vody priehrady zaplavili 13 obcí. Najcenejšie domy sú prenesené v skanzeme v Pribyline. Ide o tieto pamiatky: goticko-renesančný kaštiel v Parížovciach, pôvodné gotické kostoly v Liptovskej Mare, Sielnici, zrubové domy vzácnej ľudovej architektúry. Výnimkou je artikulárny kostol z Paludze, ktorý preniesli do obce Svätý Kríž. Kostol je poslednýn, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej architektúty.

Možnosti rekreácie

Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou.V Liptovskom Trnovci je plážové kúpalisko a autocamping, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Ďalšie rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica. Na severnom brehu pri diaľnici sa nachádza známy salaš Dechtáre, ktorý ponúka typické liptovské špeciality. Stredisko je dobre situované východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier.